Věnujte pozornost hlasu polnice!

(Jeremjáš 6,17)

Obchodní podmínky

 

1. Ceny zboží a poštovné

 

Všechny ceny v Knihkupectví Juda jsou uváděny včetně DPH.

  • U objednávek do 2000 Kč (včetně) účtujeme v ČR poštovné podle hmotnosti a velikosti zásilky 60 - 119 Kč dle aktuálního tarifu České pošty + balné 5 Kč.
  • U objednávek nad 2000 Kč po odečtu slev poštovné neúčtujeme (kromě dobírky).
  • Při objednávce 10 ks (a více) jednoho titulu vydaného Vydavatelstvím Juda získáte na tento titul slevu 10%. Tato sleva se v objednávce nezobrazuje, při fakturaci však bude uplatněna. Tato sleva se však nepřičítá k jiným slevám. Pokud je více slev na titulu, platí sleva, která je nejvyšší.

 

2. Platba

 

Po přijetí objednávky je zákazníkovi odeslán informační e-mail s kopií objednávky. Pozor: Poštovné a některé slevy se na internetové objednávce neobjeví. Poté Vám bude e-mailem zaslána námi vystavená faktura, kterou zaplatíte. Vytištěná faktura je také odeslána se zásilkou. Zákazník uhradí cenu zboží platbou převodem z bankovního účtu nebo poštovní poukázkou na náš účet uvedený na faktuře. Na faktuře je také QR platební kód. Doba splatnosti je 14 dní ode dne vystavení faktury. Při nedodržení data splatnosti účtujeme penále 0,5 % z celkové částky za každý den prodlení. Z důvodu snížení nákladů zákazníka běžně nepraktikujeme platbu dobírkou. Na dobírku zasíláme pouze na výslovné přání zákazníka (napište žádost do poznámky).

 

3. Dodací lhůta a doprava

 

Objednávky vyřizujeme co nejdříve, nejpozději do týdne. Zboží zasíláme v ČR především prostřednictvím České pošty, je možné i skrze Zásilkovnu.

 

4. Zásilky na Slovensko

 

Zásilky na Slovensko jsou posílány přes Zásilkovnu na adresu objednávajícího. Poštovné je účtováno dle aktuálního ceníku Zásilkovny.

 

Platbu za objednané knihy po obdržení faktury e-mailem proveďte v EUR jako SEPA platbu (nikoli jako platbu do zahraničí) na účet Raiffeisenbank ve formátu IBAN: CZ26 5500 0000 0024 7785 0001. K výpočtu ceny zásilky v EUR slouží aktuální kurzovní lístek Raiffeisenbank (devizy prodej rb.cz) ke dni vystavení faktury.Preferujeme platbu předem převodem na účet, dobírka je možná pouze po domluvě, platba složenkou není možná. Na faktuře je také QR platební kód.

 

Ceny poštovného na Slovensko k 1.8.2022 (+ 5 Kč balné):

do 1 kg                       119 Kč

do 2 kg                       136 Kč

do 5 kg                       151 Kč

 

U zásilek do jiných zemí hledáme, co nejlevnější aktuální řešení. Ohledně dopravy i platby je možné se domluvit.

 

5. Knihkupci

 

Knihkupcům s živnostenským oprávněním poskytujeme rabat pouze na zboží vydané Vydavatelstvím Juda. Protože nejsme plátci DPH, poskytujeme neplátcům DPH rabat 25% a plátcům DPH 35%. Zboží mohou objednávat prostřednictvím našeho internetového knihkupectví. K rabatu se již nepřipočítávají jiné zákaznické slevy (například měsíční slevové akce atp.). Poštovné a balné není účtováno při objednávce nad 2000 Kč (po odečtu příslušného rabatu).

 

Registrovaným knihovnám poskytujeme slevu 15% na zboží vydané Vydavatelstvím Juda.

 

6. Dárková poukázka

 

Nevíte, kterou knihu nebo dárek z naší nabídky vybrat pro své blízké? Věnujte dárkový poukaz a nechte obdarované vybrat si, co sami chtějí. Výborná příležitost pro církve - obdarujte služebníky dárkovými poukazy a oceňte tak jejich obětavou práci ve Vašem společenství! Dárkovou poukázku Vám vystavíme na jakoukoli hodnotu od 100 Kč. Její platnost je 3 měsíce ode dne vystavení. Není možné vracet nevyčerpanou částku dárkového poukazu. Pokud bude hodnota objednávky vyšší než hodnota poukazu, zbylá částka bude dofakturována. Zde je ukázka…

 

7. Záruční podmínky

 

Pokud by bylo zboží vadné, ihned ho po Vašem zaslání bezplatně vyměníme. 

 

8. Odstoupení od kupní smlouvy zákazníkem

 

Kupující má právo podle odstavce 6 novely občanského zákoníku č.367/2000 odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží. Pokud se tak rozhodne, musí nepoškozené zboží, bez známek užívání nebo opotřebování, v původním obalu, doručit na vlastní náklady zpět v uvedené lhůtě (určující je datum odeslání). Pokud již došlo k zaplacení zboží, bude zákazníkovi (po obdržení a překontrolování takto vráceného zboží) vrácena v zákonné lhůtě zaplacená částka způsobem, na kterém se oba dohodnou. Tato částka bude snížena o náklady, které prodávajícímu vznikly s přepravou zboží k zákazníkovi. 

 

9. Ochrana osobních údajů

 

Provozovatel zaručuje, že údaje poskytnuté při prodeji zboží přes internetový obchod (tj. jméno, příjmení, název společnosti, adresu, IČO, DIČ, telefonní číslo a email) neposkytne třetím osobám, s výjimkou těch, kteří se přímo podílejí na vyřízení objednávky zákazníka (pošta či dopravce apod.), a to pouze v rozsahu nutném pro jejich činnost k vyřízení objednávky. Tyto údaje jsou výhradně pro naši potřebu a řídíme se Zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů ve znění pozdějších předpisů. Odesláním objednávky nám dáváte souhlas ke zpracování, shromažďování a používání svých osobních údajů a informací o uskutečněných objednávkách, a to na dobu, po kterou obchod provozuje svou činnost, nebo do doby, než budou osobní údaje na vaši žádost z databáze internetového obchodu vyřazeny (kromě údajů, jejichž evidenci jsme povinni vést ze zákona /např. o účetnictví/). Vaše osobní údaje shromažďujeme za účelem veškeré komunikace se zákazníkem ohledně kompletního vyřízení objednávky a zajištění dodávky zboží včetně pozdější komunikace. Dále za účelem vystavení odpovídajících daňových dokladů a pro vyřízení případné reklamace. Současně tyto údaje také slouží za účelem pravidelného přísunu informací zákazníkovi e-mailem o novinkách a akcích našeho e-shopu. V případě přání zákazníka je možné toto zasílání kdykoliv zrušit odpovědí na došlý e-mail.

 

 

 

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

Seznam dlužníků

 

Vydavatelství a knihkupectví Juda chce vycházet svým zákazníkům vstříc, a to jak v rychlosti zaslané zakázky, tak i v ceně poštovného (vychází ze skutečné hmotnosti jednotlivé zásilky). Děkujeme všem čestným a zodpovědným zákazníkům, kterých je valná většina. Žel za několik let trvání naší služby jsme se setkali i s lidmi, kteří za zásilku nezaplatili a nyní od nich peníze vymáháme. Jedná se o několik tisíc korun, což komplikuje naší práci. Následuje seznam lidí, kteří nám nezaplatili (je nám líto, že i tímto způsobem je musíme vést k urychlené platbě):

 

Vrbka Stanislav, Olomouc

Filipiová Šárka, Praha 6 Dejvice

Ketner Leoš, Jihlava