Věnujte pozornost hlasu polnice!

(Jeremjáš 6,17)

GEORGE MÜLLER: ZASTÁNCE DĚTÍ

Irene Howatová

.

Vydavatel: Didasko 2021

ISBN: 978-80-87587-97-3

Rozměry: 11 x 18 cm, 168 stran

Cena:220.00

Kdybyste přišli o rodiče a bydleli byste někdy kolem roku 1850 v anglickém Bristolu, žilo by se vám těžko. Kdybyste se ale dostali do některého z domovů pro sirotky v Ashley Down, které řídil George Müller, čekala by vás šťastná budoucnost.

 

V Ashley Down by o vás bylo výborně postaráno. Připadali byste si jako v jedné velké šťastné rodině. George Müller byl totiž neuvěřitelně hodný člověk a Ashley Down moc příjemné místo. Jako mladík býval ale George Müller dokonale sobecký a naprosto nespolehlivý. Věřili byste snad vy někomu, kdo okrádal nejen kamarády, ale i vlastního tátu? Takže co George vlastně změnilo? Že by ho od dalších krádeží odradil pobyt ve vězení? Nebo snad přestal lhát, když mu umřela maminka? Co udělalo z tohohle zlodějíčka opravdového přítele dětí, kterému byste mohli s důvěrou svěřit miliony liber? Čím to, že opustil rodné Německo a usadil se ve Velké Británii?

 

Tato knížka vám prozradí, jak Bůh proměnil jednoho mladého sobce, který se zajímal hlavně o peníze, v odvážného a spolehlivého člověka, který věnoval své srdce osiřelým dětem z Bristolu a zařídil pro ně nový domov. Tyto děti teď měly někoho, kdo za ně bojoval. Někoho, koho měly rády a komu věřily. Opravdového zastánce.

 

V této knize najdete také časovou osu a další náměty k zamyšlení.

 

Irene Howatová je autorka a umělkyně žijící ve Skotsku, jejíž díla si získala ocenění. Vydala mnoho životopisných knih pro všechny věkové kategorie a je známá zvlášť díky životopisné literatuře. V češtině zatím vyšly knihy Deset chlapců, kteří se zapsali do dějin a Deset dívek, které se zapsaly do dějin, dále Deset chlapců, které zajímala pravda a Deset dívek, které zajímala pravda a kniha George Müller - zastánce dětí. S manželem, kazatelem v důchodu, má Irene Howatová dospělé děti. Velice ráda dostává dopisy a na všechny odpovídá.