Věnujte pozornost hlasu polnice!

(Jeremjáš 6,17)

VE STÍNU VŠEMOCNÉHO - SLEVA 20%

Gereon Goldmann

Pravdivý příběh františkána mezi nacisty

Vydalo: Karmelitánské nakladatelství 2021

Formát: 13×19 cm, 328 stran, vázaná

(původní cena 399 Kč)

Cena:319.00

Nevšední svědectví o lidské odvaze i síle modlitby, o lásce k životu i Boží ochraně, zasazené do nelítostných bojů druhé světové války.

 

Velmi komunikativní bratr Gereon chtěl být řeholníkem, ale za zvláštních okolností se dostal k jednotkám SS. Zde nezapřel svou víru a chráněn obávanou uniformou se zapojil do distribuce protinacistických letáků i přípravy atentátu na Hitlera. Jako sanitář wehrmachtu prošel boji v Rusku, Francii a Itálii – bez jediného výstřelu, zato s řadou vyznamenání z…

 

Gereon Goldmann (1916 - 2003) byl německý františkán. Za 2. sv. války byl poslaný jako zdravotník k jednotkám Waffen SS na východní, později na francouzskou a italskou frontu. Byl členem německého hnutí odporu, stanul před vojenským soudem, ale byl osvobozen a unikl smrti. Byl též falešně obviněn z válečných zločinů. Na konci války se stal knězem, kdy obdržel zvláštní dispenz od papeže aby mohl být vysvěcen na kněze bez obvyklých tří let studia teologie. Později působil v Maroku, Alžírsku a stal se misionářem v Japonsku.