Věnujte pozornost hlasu polnice!

(Jeremjáš 6,17)

RADY ZKUŠENÉHO ĎÁBLA

C. S. Lewis

.

Vydal Návrat domů 2018

ISBN 978-80-7255-306-8

Formát: 11 × 18 cm, pevná vazba, 130 stran

Cena:199.00

Ve vztahu k ďáblům se lidé mohou dopustit dvou stejně závažných chyb. První z nich by bylo nevěřit v jejich existenci. Druhou chybou je v ně věřit a současně mít o ně přílišný a nezdravý zájem. Ďáblové sami mají z obou těchto chyb stejně velkou radost a vítají mezi sebou stejně nadšeně materialistu i čarodějníka. Způsob, jakým jsem tuto knihu napsal, dokáže zvládnout každý; stačí si osvojit jeden trik. Ale lidé naklonění ke zlému nebo nadměrně vzrušiví, kteří by toho mohli zneužít, ať se ode mě neučí. – Autor

 

Clive Staples Lewis (1898–1963) vyučoval na univerzitě v Oxfordu, později byl profesorem středověké a renesanční literatury na univerzitě v Cambridg. Jako spisovatel je známý díky svému dílu z oblastí středověké literatury, křesťanské apologetiky, literární kritiky a beletrie. Byl velmi dobrým přítelem J. R. R. Tolkiena. Lewisovy knihy byly přeloženy do více než 30 jazyků. Některá jeho díla byla zpracována jako divadelní nebo filmové adaptace, z nichž nejvýznamnější je filmové zpracování „Letopisů Narnie“.

 

Z jeho křesťanských děl dosáhly velkého úspěchu a celosvětové popularity například „Rady zkušeného ďábla“ či kniha „K jádru křesťanství“. Je považován za jednoho z nejvýznamnějších křesťanských laických apologetů 20. století.